גדי רוזן לוגו

עקבו אחרי בפייסבוק

פלא

פלא - סרט מצויין ,רגיש חכם, מעורר השראה ונוגע ללב!
סיפור שנה מיוחדת בחייו של ילד (ומשפחתו) שהולך לראשונה בגיל עשר לבית הספר. בגלל עיוות בפניו, אוגוסט נשאר ולמד בבית עם אימו עד כיתה ה' וכעת הוריו מחליטים שעדיף לו שילך וילמד בביה"ס רגיל כמו כל הילדים. בביה"ס מצפה לו התמודדות חברתית לא פשוטה כלל מול ילדים ביקורתיים ושיפוטים, הפוחדים נרתעים ונגעלים מהילד המוזר. האם יצליח להתחבר ולהשתלב בחברת הילדים ה"רגילים" למרות כל הקשיים שחווה בכניסה לחברת ילדים חדשה? על כך בסרט.

הסופרת ר"ג פלאסיו כתבה את הספר "פלא" לאחר שחוותה חוויה מכוננת, כשיום אחד בנה בן השלוש פרץ בבכי למראה ילדה קטנה בעלת פנים מעוותות. פלאסיו חטפה את בנה ונמלטה מהגלידריה כדי שהילד לא יבהל ויפגע, כשקול פנימי אמר לה "את עושה טעות תחזרי מהר" אך לדבריה היא לא הייתה מסוגלת לכך וימים רבים חשה בושה ואשמה על המעשה. יום אחד שמעה ברדיו את השיר "wonder" המספר על ילד בעל פגם שרופאים רבים באים מרחוק לראות אותו, עומדים סביב מיטתו בביה"ח ואמרים "הילד הזה הןא ממש פלא"., לדבריה מייד כששמעה את השיר התיישבה והתחילה לכתוב את הספר פלא - סיפורו של הילד אוגוסט..

הסיפור בא להזכיר לנו שכל ילד הוא עולם ומלואו, שלא נכון לקטלג ולהתייחבס לילד ע"פ תכונה אחת בלבד או פגם, שילכל אחד ישנן תכונות רבות נוספות טובות ויפות שאינן ניכרות לעיין ושרק בעזרת ראש פתוח, סבלנות ואומץ ניתן באמת להתקרב אל כל ילד ולהכיר אותו לעומק. מי שנמנע מכך מפספס הזדמנות לקשר ולחברות נהדרת, ומה שהכי חשוב זו העובדה שכל הילדים נולדו שונים אבל כולם נולדו שווים! וכל ילד הוא יחיד ומיוחד.

מומלץ בחום לצפיה!
10 בסולם גדי

לצפיה בטריילר:
https://www.youtube.com/watch?v=qYzweRQnaGs

להמלצות סרטים נוספות בתחום המשפחה, היכנסו לעמוד הפייסבוק שלי